AİLE DOSTLARININ EVİNDE TECAVÜZE UĞRADI! SKANDAL KARAR: ÇOCUĞUN RIZASI VAR

AİLE DOSTLARININ EVİNDE TECAVÜZE UĞRADI! SKANDAL KARAR: ÇOCUĞUN RIZASI VAR

Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 'Çocuğa cinsel istismar' suçundan yargılanan Nurhat Can A.'ya, ödül gibi ceza verdi. Mahkeme sanığı 'mağdurun rızası var' gerekçesiyle 2,5 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Dava, lise öğrencisi V.T. (17), eğitim çalışması için gittiği İzmir’de bir gece konakladığı aile dostu P.Ş.’nin evine gelen bar çalışanı Nutku Can A.’nın cinsel saldırısına uğradığı iddiasıyla açıldı. Okulunda başarılı bir lise öğrencisi olan V.T., 2019 yılı Eylül ayında bir konferansa katılmak için bir grup arkadaşıyla birlikte İzmir’e gitti. İzmir Çiğli’de bir pansiyonda kalan V.T., aile dostları olan P.Ş. ile buluştu. V.T.’nin dava dosyasındaki ifadesine göre P.Ş. ile K. adlı bir bara gitti ve burada içki içti.

Daha sonra P.Ş.’nin evine giden V.T., saat 02.30’da, sanık Nutku Can A.’nın da kaldığı eve geldiğini anlattı. Sanık Nutku Can A.’nın kendisine önce masaj yapmayı teklif ettiğini, boynunu ovarken de öpmeye başladığını söyleyen V.T., rahatsız olduğunu söyleyerek odaya geçtiğini belirtti. Nutku Can A.’nın da arkasından geldiğini, istemediğini söylediği halde içeri girerek kapıyı kilitlediğini söyledi.

V.T., “Kıyafetlerini çıkardı, ben istemediğimi tekrar söyledim. Yanıma geldi üzerime uzandı. Benim üzerimi de çıkardı. Ben yeniden istemediğimi söyledim, yapma dedim. Daha önce yaşamadın mı dedi, yaşamadığımı söyledim. Daha sonra birlikte olduk, ben sesimi çıkaramadım. Bana duş al dedi, ben istemediğimi söyledim. Benim numaramı istedi ve kendi telefonundan aradı. Balkonda içki içtiğimizde kendimi iyi hissetmiyordum. Yaptığım şeylerin farkında değildim. Ertesi gün idrarımı yaparken kan geldiğini gördüm” dedi.

V.T.’nin yaşadıklarını arkadaşına anlatması sonrası olay adliyeye yansıdı. V.T.’nin yapılan muayenesinde cinsel bölgede zedelenme olduğu tespit edildi. Adli görüşmeci psikolog V.T.’nin anlatımlarının güvenilir olduğu görüşünü açıkladı.